اسفند ۱۴, ۱۳۹۴ / اخبار برنامه‌ها تیتر دسته‌بندی نشده

وکیلی: اعتماد مردم به ارزانی به دست نیامده که آن را ارزان بفروشیم

مدیر مسئول روزنامه ابتکار تاکید کرد: اعتماد مردم به ما مشروط به پای‌بندی ما به عهدمان با مردم است.
محمدعلی وکیلی، منتخب مردم تهران در مجلس دهم شورای اسلامی در جمع تعداد کثیری از شهروندان تهرانی در تالار عرفان مشارکت حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفندماه را رای به نظام و لبیک به رهبر معظم انقلاب دانست و در این باره اظهار کرد: تبدیل سرمایه‎های سیاسی به سرمایه اجتماعی شرط عقل است. آنچنانکه «تصویر بی‌سر» توانست سرهای با تصویر را از گردونه انتخابات خارج کند.
وی در ادامه به تبیین چرایی رای مردم به لیست ۳۰ نفره امید اشاره کرد و افزود: آرایش رای مردم در این انتخابات برهم ریخت و مرز شمال و جنوب در رای دادن مردم بر داشته شد. لیست امید نه تنها در دانشگاه‌ها بلکه در حسینیه‌ها و مساجد نیز رای اول را داشت.
این فعال رسانه‌ای تاکید کرد: هواداران رقیب بیش از اینکه به لیست امید ببازند به هواداران سنتی خودشان باختند. بنابراین هیچگاه اقبال مردم بی‌دلیل و بی‌حکمت نیست.
وکیلی با اشاره به اینکه عدم اقبال مردم نسبت به جریان اصولگرا به دلیل عدم پاسخگویی بوده و اقبالشان نسبت به لیست امید مشروط است، گفت: اعتماد مردم به ما مشروط به پای‌بندی ما به عهدمان با مردم است.
رئیس انجمن مدیران روزنامه‌های غیر دولتی از مردم تقاضا کرد: به دلیل اینکه ما در معرض لغزش هستیم نظارت خویش را بر ما دریغ ندارند. بنابراین هرکجا دیدید کج می‌رویم با تشر خویش و شمشیر اعتراض ما را هدايت کنید. هر کجا از مسیر صداقت و پاکدستی فاصله گرفتیم بی‌مهابا و بدون ملاحظه کاری ما را به صراط مستقیم برگردانید.
او در این باره اضافه کرد: اگر می‌خواهید ماها دیده‌بان شما باقی بمانیم و به نمایندگی از شما منافذ فساد را ببندیم خود با تمام تمرکز ما را زیر ذره‌بین نظارت خویش داشته باشید.
مدیر مسئول روزنامه ابتکار در بخش دیگری از سخنانش گفت: افتخار می‌کنیم که ۱۶ نفر از لیستمان دارای امتیاز ایثارگری هستند و به همین دلیل هم بیشترین رای را در بین نظاميان، بسیجیان، حوزه‌های علمیه و هیئت‌ها مذهبی به دست آوردیم.
وکیلی با بیان اینکه شکر نعمت اعتماد مردم به دف، کف، سوت و جیغ نیست بلکه پاسخگویی به مطالبات معیشتی آن‌ها است، تصریح کرد: ما عهد می‌بندیم بر سر مطالبات مردم معامله نکنیم. عهد می‌بندیم با اعتماد مردم برای خود جیب ندوزیم. عهد می‌بندیم برای آرمان‌های مردم پای بفشاریم و در مسیر کارآمدی نظام لحظه‌ای درنگ نورزیم.
وی در پایان افزود: اعتماد مردم به ارزانی به دست نیامده است که آن را ارزان بفروشی