وکیلی: فقر حوزه فرهنگ در برنامه ششم توسعه مشهود است

جمعه 16 سپتامبر 2016

عضو هیئت‌رئیسه مجلس با انتقاد از ضعف مسئولان فرهنگی در دفاع از برنامه‌های فرهنگی در لایحه برنامه ششم، گفت: هیچ‌گونه اثری از رایزنی مسئولان دستگاه‌های فرهنگی با نمایندگان مجلس برای تأمین مطالبات اهالی فرهنگ دیده نمی‌شود

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره جایگاه فرهنگ در لایحه برنامه ششم توسعه، گفت: متأسفانه پردازش و جایگاه فرهنگ در این برنامه بسیار ضعیف است و ضعف مفرط دستگاه‌های فرهنگی در دفاع از برنامه‌های فرهنگی در برنامه ششم، بیش از این پردازش ضعیف‌شان به چشم می‌آید و حتی تأسف‌برانگیز است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ‌گونه اثری از رایزنی دستگاه‌های فرهنگی به ویژه اصلی‌ترین این دستگاه‌ها برای تأمین مطالبات اهالی فرهنگ با نمایندگان مجلس که در حال بررسی برنامه ششم توسعه هستند، دیده نمی‌شود.

وی تأکید کرد: دستگاه‌های دیگر در به چالش کشیدن و مجاب کردن نمایندگان به منظور موافقت با برنامه‌ها و بودجه‌های احتمالی‌شان، امان از نمایندگان بریده‌اند اما دریغ از اینکه از طرف متولیان اصلی فرهنگ، هیچ مطالبه‌گری به‌منظور ادای سهم فرهنگ در مجلس دیده شود.

وکیلی با تاکید بر اینکه حوزه فرهنگ در برنامه ششم توسعه متولی ندارد، گفت: ضعف مسئولان دستگاه فرهنگی در لابی‌گری با نمایندگان مجلس به منظور ابقای بهتر مُفاد فرهنگی در برنامه ششم توسعه به خوبی مشهود است.

وی معتقد است مسئولان فرهنگی قدرت برقراری ارتباط با مسئولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی را ندارند و حوزه فرهنگ را به حال خود رها کرده و نسبت به آن بی‌تفاوت هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: کمیسیون فرهنگی برای غنی کردن مفاد مربوط به امور فرهنگی در برنامه ششم تلاش‌های  خود را کرد اما زمانی که متولیان امر آن را رها کردند، نمی‌توان انتظار تحول قابل قبولی را داشت.

مطالب مشابه
دیدگاه ها