مهر ۲۳, ۱۳۹۵ / اخبار از نگاه رسانه‌ها تیتر

محمدعلی وکیلی: اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری تورم کاندیدا دارند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح‌طلبان و فراکسیون امید برای انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده دچار فقر نیرو نیست بلکه با تورم افراد در قامت کاندیدا روبه‌رو است.

محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با تسنیم در یاسوج اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده باید ۳ نفر از فراکسیون امید مجلس به شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اضافه شود که در مورد این ۳ نفر در فراکسیون تصمیم‌گیری می‌شود.

وی عنوان کرد: اصلاح طلبان با توجه به تجربه موفق سال ۹۲ و ۹۴ باید با همان فرمول به استقبال دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر سال آینده بروند زیرا با عبور از این فرمول دوقطبی اصلاح‌طلب و اصولگرا که متناسب با ظرفیت کنونی جامعه نیست شکل می‎گیرد.

وکیلی ابراز کرد: در سال‌های ۹۲ و ۹۴ با این فرمول وارد یک پارادایم سیاسی شدیم که اصلاح‌طلب و اصولگرا را به سطح عقلا و افراطیون ارتقا دادیم که جاذبه خوبی داشت و با این شرایط به ائتلاف رسیدیم و افراد زیادی زیر این چتر آمدند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه اصلاح طلبان باید فرمول گذشته را با محوریت حمایت از روحانی حفظ کنند، افزود: البته آدم عاقل در اتفاقات مهم برای یک درصد احتمالی هم باید تدبیر کند، در زمینه انتخابات آینده در صورت نیاز به تدبیر با تورم کاندیدا روبه‌رو هستیم و اصلاً فقر نیرو نداریم.

وکیلی تصریح کرد: سال ۹۲ حسن روحانی در محاسبات نمی‌گنجید ولی با رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی تدبیر لازم انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه شوراهای شهر نیز با فرمول سال ۹۲ و ۹۴ وارد می‌شویم و البته جریان اصلاح‌طلبی نسبت به بحث شوراهای شهر استان‌ها ورود می‌کند.