خرداد ۳۰, ۱۳۹۷ / اخبار تیتر

وکیلی در جمع مردم شهرکرد: مشکل اکنون ایران اختلال مدیریتی و اختلاس است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مشکل اصلی ایران در شرایط کنونی را اختلال مدیریتی و اختلاس دانست و افزود: کشور نیازمند پالایش در شیوه‌های مدیریتی است.

دکتر وکیلی شب بیست‌و‌یکم ماه رمضان در جمع مردم و دانشگاهیان شهرکرد ضمن تحلیلی از شخصیت امام علی(ع) اظهار داشت: علی بیش ‌و پیش از فتح خیبر فاتح دل‌ها از طریق رعایت سه اصل عقلانیت، آزادی ‌واخلاق بود.

عضو هیات رئیسه مجلس در ادامه افزود: امام علی(ع) بیعت مردم را از باب احترام به خرد جمعی پذیرفت و نظارت مردم بر حکومت را شرط گرفتار نشدن در استبداد رای میدانست.

نماینده مردم تهران اوج رفتار اخلاقی امام اول شیعیان را دل‌نگرانی از حقوق قاتل خود در لحظات پایانی عمر شریفش ذکر کرد و درباره نگرش ایشان به مردم گفت: نگاه آنحضرت به مردم زینتی ‌و ابزاری نبود بلکه بیعت‌شان را عامل فعلیت بخشیدن به حجت امامت میدانست و مشورت و نصیحت‌شان در دوره امامت را شرط مصونیت‌بخشی حکومت از خطا می‌شمرد.

دکتر وکیلی در ادامه سخنان خود با تحلیل وضعیت کنونی کشور و شرایط سخت مردم اظهار داشت: کشور ایران شرایط شبیه این وضع را در دوران دفاع مقدس تجربه کرده و به دو دلیل در آن دوران موفق بود.

وی در ادامه دلایل موفقیت ایران در شرایط دفاع مقدس را یکپارچگی در حکومت و پاکدستی و از خود گذشتگی مسئولان دانست و افزود: اکنون نیز مشکل اصلی ترامپ و صهیونیست‌ها نیستند، بلکه اختلال مدیریتی و اختلاس است. از نظر داخلی باید پالایشی در شیوه‌های مدیریتی صورت پذیرد.